Únor 2010

odešla jsem, ale ne úplně...

13. února 2010 v 14:29 | Angel Brinys
pro ty co na mě nezapomněli, jsem tady:

http://my-effect.blog.cz/


bye...

8. února 2010 v 17:01 | Angel Brinys |  everyday


napadlo mě, že blog pozastavím, na dobu neurčitou. prostě nebudu nějaký čas psát, než se věci trošku uklidní, tedy POKUD se uklidní. může to trvat dva týdny, může to trvat dva měsíce, možná se vrátím až po maturitě.. kdo ví..
ale na blogování teď bude míň a míň času. zkusím se od počítače odpoutat, třeba mi učení půjde lépe. o hubnutí ani nemluvím, teď na to prostě není vhodná doba. nejspíše začnu pořádně až právě po maturitě. nezvládnu stres ze školy a ještě při tom nejsít. naopak to vidím tak, že v jídle budu hledat útěchu na prvním místě. takže se ani nechci vidět, jak budu v květnu vypadat! každopádně do léta, tj. do začátku července já zhubnu na 55, i kdybych se měla rozkrájet, to sama sobě teď a tady slibuju!

mějte se hezky a nemažte si mě. možná mi jen zrovna hráblo a brzy se vrátím...

bye bye

~ Angel Brinys


fuck it all

8. února 2010 v 14:30 | Angel Brinys |  everyday
musela jsem smazat článek, který jsem napsala. o hodinu později se mé myšlenky úplně mění. přijela jsem domů o 4 hodiny dříve s tím, že budu mít dostatek času na to, abych se na zítřek naučila češtinu. mám to na 5 A5 stran psaných na pc. včera jsem se naučila dvě, přičemž jsem u toho strávila nejméně dvě hodiny. dneska se tak moc snažím, že jsem si za hodinu nezapamatovala ani půl stránky! jsem zoufalá!!!
připadám si najednou jak nějakej stroj, co se v rekordním čase musí naučit angličtinu a matiku aby udělal přijímačky na VŠ, naučil se 150 otázek k maturitě a ještě se mezi tím učil na testy a písemky, do toho bych ještě chtěla hubnout a to vše mám zvládat s oslabenou imunitou když se mi chce furt spát, nesoustředím se a mám blbou náladu. ještě před chvílí jsem si sedala k češtině s nadšením jak se to rychle naučím a zítra si pětku opravím na jedničku, teď si zase zoufám nad životem, jak nic nezvládám.
nevím co mám dělat. jestli se mám vynadávat, vykašlat se na učení i na posranou dietu.. chce se mi zase brečet. to je můj jedinej exit. vybrečím se, půl dne mám pak slzy v očích a blbou náladu a život jde dál. takhle už to jde asi měsíc a já si říkám, co je tohle za pitomý období, co to je za život? jsem nešťastná, vystresovaná a vyčerpaná a absolutně nevím co mám dělat.

sorry za můj výlev ale je mi prostě ZASE strašně... závidím vám všem, co nematurujete a můžete si vesele řešit hubnutí bez všech starostí kolem. užívejte si to.

learning..

7. února 2010 v 18:07 | Angel Brinys |  my way
před hodinou jsem se usadila k češtině a umím teprve asi tak třetinu. vůbec mě to nebaví se to učit. úplně nejlíp se mi čeština učí tím způsobem, že se jí učím s někým a říkáme si to nahlas. to mi v tý hlavě uvízne téměř samo. zkusím to večer na R. abych se poposunula alespoň ještě o jednu třetinu dál a poslední třetinu si nechámna zítra. prostě to musím dát v úterý a opravit si tu strašnou pětku, co jsem dostala. MUSÍM. přece nejsem taková bábovka abych se nenaučila jednu blbou maturitní otázku, ne? čeština je na učení k maturitě asi nejhorší. nedá se odvozovat logicky, musí se to umět slovo od slova.. psycho! ale.. zvládnu to! začnu se češtině více věnovat. i promise...
pořád myslím na tu Karlovu univerzitu.. tak strašně ráda bych se tam dostala.. ale jsou to už jen dva měsíce.. a jak se za dva měsíce mám naučit anglicky abych mohla překládat knihy a ještě im rozumět? někdo říká že když něco člověk doopravdy chce tak to dokáže. za pokus to jistě stojí. ale jak skloubit učení na maturitu a učení angličtiny na přijímačky? jsem jenom člověk, ne žádnej stroj, abych si do hlavy nacpala v tak krátkém čase VŠECHNO! potřebuju rozumnou radu...
chci studovat. a taky jednou bych ráda studovala dokonce i to, co by mě bavilo. tak moc to chci! chci být vzdělaná. od tohoto týdne se začnu mnohem víc soustředit na školu. ne protože musím, ale proto, že chci. chci všechno zvládat v klidu. na mauritu se nenaučím jako na písemku na poslední chvíli dvě hodiny před tím...

http://www.cs4fn.org/society/images/lockers.jpg

R. po obědě odjel a za chvilku už bude zase na cestě zpátky ke mně :) chvilku si doma něco dělal do školy stejně jako já a večer budem zase spolu. dávaj snad nějaký film, takže se budem dívat.
půl odpoledne jsem se snažila vymyslet nějaký cool design, nevím, tamten byl super, ale mně to nějak nestačilo. jsem náročná no :D tak buď ještě dneska něco vymyslím, anebo jindy. každopádně, nějak ty změny přežijte.


tak strašně moc chci bojovat....

7. února 2010 v 10:31 | Angel Brinys |  my way
.... ale chybí mi energie!

stalo se to, co se stane vždycky když se odloučím od blogu či svýho deníčku. zase jsem si jedla, co se mi zachtělo. včerejšek byl extrém. začalo to v 17.30 když jsme byli na večeři u R. babičky. udělala řízky s bramborovým salátem. takže dvě lžíce salátu a půl mega velkého řízku. no co, nemohla jsem ani jinak. cestou domů jsem si smlsla na smaženém hermelínu z mekáče. v Tescu jsme si koupili nějaké mňamky večer k televizi, takže jsem doma ještě vyžrala kelímek arašídů v těstíčku, dala si pár mamčiných ořechových rohlíčků, vypila jeden a půl Monte drinku a myslela jsem, že už prasknu. bylo mi ze sebe zle, navíc jsem si při tom všem nacpávání četla Dietu. to je opravdu tragikomická kombinace. hned na to jsem se šla vypsat do deníčku a vymyslela si týdenní jídelníček. přijde mi strašně jednoduchý, že toho obsahuje strašně málo a nevím jestli to není špatně. ale já se přesně takhle chci stravovat. chci se naučit nemyslet na jídlo a když si v průběhu dne vzpomenu že "bych měla" sníst něco k svačině, tak půjdu a dám si třeba kousek ovoce nebo jogurt. nemám nárok si dělat k svačinám knockerbroty namazené lučinou s dvěma plátky šunky a k tomu pomeranč. jak bych si to asi udělala VE ŠKOLE? jak bych ve škole proboha jedla pomeranč? umíte si to představit? když člověk chodí do školy, holt musí jíst jednoduše. a doma nemám čas abych si chystala nějaké saláty nebo sendviče. jezdím se domů akorát vyspat a hned zase do školy. je to na hovno lidi. já vím. ale jinak to nejde. nějak to řešit musím. a tak to řeším jednoduchým jídelníčkem. chci se NAUČIT jíst málo a naopak HODNĚ pít. to mi velmi ubližuje, že nepiju. takže prostě budu pít. imunoložka mi řekla že nejlepší jsou neslazené čaje.


a mimo dopředu naplánovaný jídlníček (který začnu realizovat až budu mít peníze na jídlo páč teď jsem naprosto a doslova bez koruny) jsem vymyslela další super plán. chtěla bych si koupit nové sérum proti celulitidě od Nivey a konečně ho jednou používat tak, jak se má. mazat se s ním dvakrát denně a hlavně každý den a k tomu ještě cvičit cviky co pomáhají odbourat celulitidu a hooodně moc pít a jíst zdravě. chtěla bych tohle to zvládnout a třeba bych se dočkala nějakých pozitivních výsledků a možná bych tím i zhubla.. who knows. ale zkusit bych to chtěla. tak až budu mít peníze, začnu :) dám si jeden týden ten můj jídelníček a od dalšího týdne začnu v boji proti celulitidě. bez ní by bylo vše o dost jednodušší. nic nevypadá tak příšerně jako oplácaná stehna a zadek a jako bonus pomačkaná pomerančová kůže. FUJ!

new blond

3. února 2010 v 18:11 | Angel Brinys |  everyday
tak už mám nové vlasy. luxusní blond barvička a žádné odrosty na dalších pár týdnů :D dala mi do barvy i bílý melírek takže to mám opravdu světlounké. krásné. potřebovala jsem to jako sůl.


kdesi jsem viděla jakousi banánovou a snad i čokoládovou dietu a obojí jsem hnedka odsoudila jako blbost. takové ty jednoduché diety kdy jíte jenom jedno jídlo nebo jeden druh, to je hloupé a jistě to nefunguje. ale napadlo mě, že bych si udělala někdy takovou malou očistu, že bych si třeba jeden den udělala ovocný a druhý zeleninový. k obědu bych ale třeba zařadila i plátek masa, ale jinak jedla ovoce a zeleninu, na množství by ani tolik nezáleželo. myslím že dva takové dny tělu neublíží, naopak se nadopuju vitamíny a pak zas budu jíst jako vždycky. co myslíte? mohla bych tím zhubnout alespoň 0,5- 1 kg. vážně potřebuju popostrčit na váze alespoň o trošku níže, jinak ztrácím trpělivost a víru že se to podaří.


zhubnu vůbec někdy?

3. února 2010 v 11:46 | Angel Brinys |  everyday

včerejší vydatná večeře mi neprospěla.
dneska jsem se postavila na váhu a mám zase 58. achjoo.. já těch blbejch PÁR kilo snad nikdy nezhubnu. jakto, že někdo zhubne deset a já nejsem schopná zhubnout dvě kila??? to nechápu. oukej, necvičím. není na to čas.
zrovna jsem posnídala nastrouhané jablíčko- mňam! a popíjím kafe s mlékem. chtěla jsem si dát ještě bílý jogurt, ale jsem full. dám si ho tak za hodinu- dvě.
dnes odpoledne: KADEŘNICE. těším se :) přemýšlela jsem, jestli neudělám nějakou menší změnu, třeba jestli si zase nenechám ostříhat ofinu, ale rozhodla jsem se že ne. vždycky toho potom lituju. už si nechávám dorůst ofinu rok a délka ofiny už se mezi ostatními vlasy ztratila. nechám to tak, jak to mám. sluší mi to. ofina mi dělá zbytečně kulatý a buclatý obličej, víc než ho mám :D řeknu vám, když jsem se viděla na fotkách z kámošky plesu co byl minulý týden, byla jsem znechucena. v zrcadle se sama sobě zrovna dvakrát nelíbím, ale nikdy tam nevidím skutečnost. ale na fotkách vidět je. jsem oplácaná jak bůček, v obličeji, mám divně silné paže a o břichu nemluvím.. prostě kdyby se na židli vedle mě svalil pytel brambor tak bychom byli k nerozeznání. hrůza!

new Mango anorak

2. února 2010 v 20:49 | Angel Brinys |  everyday
našla jsem si další nabízející se vysokou školu. je to na KU a dělají se tam přijímačky pouze z AJ. ale DOST těžké přijímačky. zrovna si zkouším jednu takovou vzorovou přijímačku a vidím to tak, že bych jí neudělala :D ach jo, nejsem prostě dobrá na nic no, tak co už, měla bych se s tím smířit já i maminka. prostě budu pokračovat na naší vošce a během roku se něco naučím POŘÁDNĚ a pak to zkusím jinde. a budu to zkoušet do tý doby, dokud nebudu spokojená tam kde jsem. nechci nějakou béčkovou školu ale tu, která by se mi líbila a bavila mě. a tu jsem právě teď našla, třikrát hurá, ale jak se tam dostat? to je horší. pozitivní je, že tam berou cca každého druhého. leč, já bych asi byla mezi tím tisícem, který nevezmou.. to je zoufalství lidi.. no nic.
dnešní den byl fajn, nejlepší na něm byl úlovek v MANGO, co jsem si vyčíhla. super černá bunda a dokonce jsem si vydupala i velikost M :D přinesli mi jí ze skladu a hned jsem jí brala. za 1899,- ti co to viděli nebo jsem jim to řekla se šíleně divili, tatík dokonce požil sprosté slovo :D mamka si povzdechla nad tím že mi zbyly zas jen dvě stovky a tak mi musí dát další peníze na zítřejší kadeřnici a na lístek na kámošky ples. no jo, no. život je těžký. but i love fashion so much.. :)
v Mangu nikdy nenakupuju. nevím, přijdou mi tam věci drahé. o tom taky vypovídá cena mojí nvé bundy (ale já pro jednou neodolala). ale kdybych na to měla, nakupuju tam stále. mají tam kouzelná trička s kreslenými obrázky. nedávno jsem tam viděla trička s Kruelou :) a v Zaře mají boží trika a mikiny se šmoulama. really cute!
http://www.mojeznacka.cz/logo/mango.gif
co se dietky týče, dneska jsem se snažila jíst jakš takš na úrovni.. ale jako ukázkové to zrovna není.. ráno jsem si dala kalorický sladký banánový jogurt s čokoládovými lupínky, k svačině jsem si smlsla na kakaových Bebe (-25 % cukru), k obědu bylo rizoto- snědla jsem půlku porce, k sváče jsem si dala maličký banán a večer v půl sedmé přede mě mamka postavila talíř s pečeným kuřecím stehnem a rýží. takže jídla dneska byla hromada a kalorií bych se nedopočítala.. co myslíte??

http://www.mojeznacka.cz/obleceni/check.jpgyou win

1. února 2010 v 18:33 | Angel Brinys |  my way

hello

hlásím se vám opět po nějaké době. musím se vám svěřit s tím, že jsem se snad už konečně vybrečela z toho příšerného stavu a s novým měsícem začínám s úsměvem- tedy v rámci možností. škola mi úsměv z tváře bere ať chci nebo ne. ale škola je zrovna dneska to poslední, co jsem sem přišla přešit. mám jí po krk!

začala jsem už včera s odlehčeným jídelníčkem a vcelku se mi povedl. byla jsem celý den doma tak jsem ani moc nejedla, nebyl na to čas. věnovala jsem se několikahodinovému přepisování češtiny a zakládání nového bloku, který jsem si koupila. víte, papírnictví, bloky, sešity, vše co je tomu podobné, to je moje velká úchylka už od mala. s tím je spjato i to moje věčné psaní. nejvíc mě na tom štve, že blok nikdy nepopíšu. kupuju si krásné bloky a nedopíšu je ani kdyby nevím co. njn, tam nemůžu změnit design a začít jinak. všechno je stejné a já se stereotypem bojuju.. tenhle blok velikosti A5 s tvrdými deskami je extra silný, 150 listů, s linkami. miluju to listování prázdnými stránkama a rádá vnímám vůni nového čistého papíru. no klidně se smějte.. je to funny ale skvělé :D moje deníčkování je prostě věčné. a tak jsem si založila nový deníček na všechno. budu tam hodně řešit můj životní styl, jídlo, aktivity ale i běžný život s R., zážitky, školu a podobné radosti i starosti. baví mě to. tak jen ať vydrží na dlouhou dobu :) zpětné listování vzpomínkami je taky krásné.
jím špagety. ano, moje drahá maminka mi nejspíš chtěla udělat mňam večeři, ale PROČ špagety? proč ne sakra třeba rybu se zeleninou? achjo.. ale JINAK se mi vcelku v jídle daří a doufám že se mi podaří na nějakou dobu potlačit chutě na sladké a další zakázané věci.
mějte se a hubněte s rozumem ;)

love ya
~ Angel Brinys