Leden 2010

feel sick

25. ledna 2010 v 22:13 | Angel Brinys |  everyday
takových komentářů co mi tu u posledních článků necháváte a já na vás kašlu. mrzí mě to a stydím se, že blog i vás zanedbávám. prohlížím si vaše článečky, obrázky s vyhublýma holkama a uvědomuju si, jak MOC mi to chybí. já osobně o dietě nemám co mluvit protože v posledních cca deseti dnech jím jak mě zrovna napadne a nebudu daleko od pravdy když řeknu, že se občas i zbytečně cpu. hlavně tedy večer. nejhrší je, že mně pocity hladu vcelku nic neříkají. já mám v hlavě cosi, co mě hlídá jíst 5x denně i když nemám hlad a ani jíst třeba zrovna nechci a taky se snažím aby jídlo bylo zdravé a ono většinou po ruce nic moc zdravého není. takže jediné co z toho vyplývá je že jsem ve stresu. nejen tedy z nezdaženého opětovného pokusu hubnout ale taky ze školy, výběru vysoké školy, o maturitě ani nemluvím, moje náladovost navíc přesahuje všechny meze. chovám se strašně a odnáší to ten, kdo si to nejméně zaslouží a koho mám navíc nejví ráda. R. :( nevím jestli to je nějaká nemoc, ale já se prostě furt kvůli něčemu, resp. kvůli NIČEMU naštvávám. jsou to kraviny. jsem naštvaná, když mi zakáže si vzít nedietní jogurt nebo sladkou tyčinku nebo si koupit něco v mekáči. když ho překecám a nakonec to sním, jsem naštvaná že jsem to snědla. nemůžu sehnat kvalitní diář a tak furt lítám po Praze a sháním a vždycky jsem naštvaná že nic nemůžu sehnat. dneska jsem si nemohla koupit na nádraží párek v rohlíku protože R. řeknl ne, budeš mít doma večeři, tak jsem se naštvala a nemluvila. takový prkotiny prostě, a pak jsem naštvaná sama na sebe, jak jsem hnusná a chovám se strašně a přitom není ani důvod. to je tragický. chovala jsem se tak vždycky ke všem klukům co jsem s nima chodila dýl jak pár měsíců. s R. jsme dneska spolu zrovna 5 měsíců, jen tak by the way ;) no ale já se nesnažím to nějak sledovat nebo počítat, nechávám to tak jak to je a ono to vcelku docela letí.
no jednoduše můj život je teď dosti hektický a chaotický, já mám ve všem bordel, v pokoji i v hlavě. nic moc se mi nedaří, necítím se dobře, zdravotně jsem na tom bídně, přičemž jsem se dozvěděla že to mám pouze v hlavě, když na to přestanu myslet tak to přejde- no už aby to bylo páč jsem ob týden nachcípaná a pak doma ležím a klepu se zimou. když jsem u zimy, nesnáším jí! mám zničenou kůži na rukou od mrazu, o rtech netřeba mluvit, ani se usmát nemůžu aby mi nepraskl ret do krve.. hrůza děs.
co se sebou a svou postavou.. who knows.. neraději bych se na pár dní vykašlala na 5 porcí denně páč se cítím hrozně přecpaná. ale jak se vyhnout tomu sladkému a nezdravému, to je už trochu horší no. myslím že nemá cenu to teď rozebírat a říkat si co od zítra budu nebo začnu dělat. to je zbytečné. chce to čas, než se zase vzpamatuju. ale vím jediné. bez vás to nezvládnu. když sem nebudu denně a pravidelně chodit, nic mě nebude motivovat.
děkuju za vaše commenty.. i když si je ani nezasloužím.

not oukej

20. ledna 2010 v 18:58 | Angel Brinys |  my way
stále to není dobré. moje maminka mě očividně hodně respektuje v tom, co si přeju aby obsahovala moje strava, když mi k večeři po několika dnech co jsem konečně taky doma, udělala bramboráky. díky mami. taky tě zbožňuju. dnešní posilka s B. zase padla. ale já se hned, co dopíšu tento článek, zvedám ze židle a jdu cvičit. kdesi jsem vyčetla, že skákáním přes švihadlo se spálí mnohem víc kalorií než na rotopedu. tak bych si ráda dala alespoň 15 minut skákání, zatancuju si a budu posilovat na břicho, na stehna a zadek. prostě musím začít cvičit. makat! co s jídlem, to fakt nevím. už jen ze zdravotního hnediska bych kvůli nízkému tlaku měla hodně pít. takže se pokusím to dodržovat. 2-3 litry denně.
dneska jsem byla konečně někde jinde na praxích. na letišti, na bezpečnostní kontrole. je to tam docela fajn, ale moje angličtina je zoufalá, hrůza. když jsem si šla pro výplatu, zjistila jsem doma, že jsem dostala o 430 korun méně. takže tam jedu v pátek znova aby mi to doplatili. se tam nedřu jen tak pro nic za nic :/
pak jsem si dala obídek v bagetárii a vyrazila jsem do Oriflame, kde jsem pro všechny vzala co si objednali a sama jsem vyfasovala denní krém pro smíšenou až mastnou pleť který je též vhodný jako podklad pod make-up, takže doufám, že bude tím pravým, který potřebuji. minulý týden jsem totiž vrazila strašný prachy do novýho make-upu, pudru a korektoru na kruhy pod očima, vše od MAX FACTOR, takže okolo tisícovky bych to viděla. pudr mi zaplatil R., protože já si ho koupit nechtěla, ale paí v drogérii mi ho doporučovala tak R. usoudil že to je asi třeba :D jinak je to skvělej make-up a jsem s ním spokojená.
chtěla jsem si změnit design, ale nemám na to čas, net mi jde zoufale pomalu a chci se vrhnout na to cvičení než se mi začne chtít úplně spát.
zkusím se zítra v jídle krotit a jíst přiměřeně co možná nejzdravěji a hlavně toho hodně vypít. večer podám hlášení. myslete na mě...

~ Angel Brinys

přestala jsem myslet

19. ledna 2010 v 20:44 | Angel Brinys |  my way
chcete znát můj dnešní jídelníček? oukej:

7.30 cereálie s mlékem (plnotučné)
12.00 2 párky v rohlíku s hořčicí
15.30 kuřecí maso s hranolkama a tatarkou,
čokoládový croissant
10.00 3 palačinky s nuttelou

hm?? co myslíte? parádička ne? prostě dietka jak se patří...
a takto ztrácím rozum už pár dní. tatarka, sladkosti, prostě na to všechno kašlu. je to zoufalé. nedokážu se odhodlat a zase se do toho pustit. vždycky mi mozek vypne a já sežeru co vidím. no ale aspoň vidíte, jak R. mamka doma vaří a čemu musím čelit, když zrovna dietu držím. jak říct ne děkuju, tohle jíst nebudu? sice k tomu třeba udělá brokolici, ale smažený řízek brokolice nezachrání..
tragédie lidi. nevím co mám dělat.


chcete něco pozitivnějšího? tak si pusťe Lady Gaga :)
dneska jsem hned ráno vyrazili lyžovat. ale na opravdu krásný svahy, kde se lyžovalo nádherně. hlavně jsme jezdili po modré, takže krása a žádné krkolomné kopce. pohodička jazz. R. ségra I. jezdila na big foodech, stejně tak i R., kterej na tom ještě dělal blbosti. nejlepší na celé situaci je, že jsme se s I. velmi sblížily. čekám na to už čtvrt roku, do teď jsem kolem sebe jen chodily s AHOJ a víc nic, na večeři v rastauraci jsme si taky nikdy nic neříkaly. v neděli jsme i s jejich sestřenkou V. hráli hru Activity 2, k tomu popíjeli Jelzina a já cucala Martini a skvěle jsem se vyblbli a zasmáli, ale taky sblížili. s holkama jsem pak venku ve sněhu zkoulovaly R. za to že švindloval v kartách když jsem hráli poker a s I. jsme potom postavily sněhuláka :) super byl, sněhulák ufoun s tykadýlkama :D druhý den mu ale spadla hlava. škoda.

xoxo, vaše zoufalá a nenažraná
~ Angel Brinys

thinking about myself

17. ledna 2010 v 12:51 | Angel Brinys |  my way

prošla jsem si pár vašich blogů a opět se ve mně probouzí ta chuť jít dál. když se od myšlenek na hubnutí a na to co je správné odreaguju jinou činností a navíc se ani nedostanu sem, do světa vysněných postav a do světa snů o lepší budoucnosti v novém těle, vše se rozpadá a já na všechno zapomínám. poslední dny jsem jedla, jako bych žádnou dietu nedržela. včera v 20h večer jsme šli na večeři, dala jsem si kuřecí pikantní masíčku na grilu a pečenou bramboru s česnekovým dresingem, k tomu Lambrusco a výborně jsme si pochutnala a taky se hezky přepapala. aby toho nebylo málo, dala jsme si i kokosovou zmrzlinku. mňam! před spaním jsem stihla smlsnout ještě Kinder Pingue, kokosové (vůbec na kokosu neujíždím že :D ) no a jsem v klidu. já to prostě neřeším. což je sakra HODNĚ špatně. ale já na to teď nemám náladu. zase se k tomu vrátím, ale chce to nějakou cvhilku, abych si stihla zase uvědomit, co je správné.
k 19. narozeninám si koupím rotoped. nastřádám si peníze co dostanu a opravdu si koupím rotoped. už slyším mamky protesty že na tom stejně nebudu jezdit atd atd, ale já si ho opravdu moc přeju. moc. potřebuju nějaký pohyb a tohle by pro mou osobu bylo ideální. být zavřená doma, v klidu ve svém pokojíčku a makat. alespoň do chvíle, než bude venku teploučko a já vyrazím s kámoškou nebo s R. na in-line. nevím, kolik toho pro sebe udělám do maturity, ale do maturity do léta budu makat na sto procent. budu jenom sportovat a makat. chci do léta zhubnout. doopravdy chci. chtěla bych si také koupit běžeké značkové boty, třeba Nike a to bych potom běhala s radostí. prostě bych se dokopala.. no, nebudu psát co by kdyby a nebudu si plánovat co bude. až ten čas nastane, musím se činit a ne o tom jenom mluvit. to je můj zásadní problém. já jsem nejchytřejší, ale nic nedělám, jenom mluvím. nic víc. potom mi jsou všechny rady k ničemu...

zoufalá... totálně

16. ledna 2010 v 13:51 | Angel Brinys |  my way
několik dní jsem o sobě nedala vědět a omlouvám se. od středy jsem bylau R. (a stále tu jsem) ale na psaní tu není příliš času.
všechny písemky už mám za sebou a vcelku v pohodě jsem to vzládla tak jsem ráda.
včera jsem byla v nemocnici na ECHO a na holteru. dělali mi vyšetření srdce, odebrali 4 ampulky krve a obmotali mě kabelama s krabičkama, co mi měřili tlak (po čtvrt hodině) a činnost srdce. to vše kvůli té mé zvýšené teplotě. uvidíme, co zjistí z té krve, poslali to i na imunologii a tak, uvidíme. takže jsem včera celý den musela bejt na těle s přícuckami od kterých vedly drátky a s jedním velkým kabelem. dojeli jsem domů, k R. a mně se s tím nechtělo vůbec nic dělat. celý den jsem ležela a nic nedělala. spalo se mi hrozně, to jistě chápete.


ale co hůř, má psychika včera nezvládala. byla jsem na pokraji zhroucení. vše se týkalo mě, jídla, diet, mé postavy, toho jak se nesnáším, toho, jaká chci být. probrečela jsem tu odpoledne i večer. R. mi k obědu zakázal hranolky s kuřetem co jejich mamka udělala a ještě mi snědl Kinder Pingue. zobla jsem si tedy trochu salátku z rajčat, papriky a mozzarely a bylo mi hrozně. neměla jsem na to chuť, chtěla jsem celé pitomé dietování hodit za hlavu a dát si na co mám chuť. beztak od té doby, co jsem si k večeři dala tu polívku ze sáčku žeru totálně špatně. opět ztrácím odhodlání, motivaci. jsem zaujatá tím, že se snažím jíst 5x denně ať se děje co se děje a tím, že váha stejně stojí na místě a ani se nehne. mám na to měsíc abychzhubla 3 kila, jak jsem chtěla, do Valentýna abych měla 55. ale jak to mám jako udělat? včera jsem na tom byla opravdu dost špatně. R. ze mě byl ještě zoufalejší. nevěděl co se mnou. když mi chtěl napsat na dnešek jídelníček, abý jeho mamka připravovala jen zdravý věci, přišla jsem si jak v ústavu, kde mi cpou co sama nechci- zdravý věci. já je teď vůbec nechci!!! :´( vím že samo se nic neudělá, ale já na to nemám energii a ani nervy, abych se snažila. nevím, co mám dělat. potřebovala bych jediné- pohyb. ale já nevím co mám dělat za pohyb. víc než posilování bych potřebovala kardio cvičení a to doma ve svém maličkém pokojíčku dělat nemůžu. stačil by mi tam postavit rotoped. bylo by mi ukradený že bych tam už po pokoji neudělala ani krok páč by mi to zabralo poslední zbyteček místa, ale já bych makala. tvrdě bych dřela a snažila se ze sebe vyšlapat maximum toho nusného tuku co mi leží nabřiše a hyzdí mou postavu. nenáááááááááááávidím se!!!!!

new roxy hat

12. ledna 2010 v 19:07 | Angel Brinys |  my way
http://www.theskichannel.com/image/news/20090907_roxy.jpg
s dnešním dnem jsem a nejsem spokojená. jsem happy, že jsem zvládla dnešní písemky a to nejhorší mám ze 3/4 za sebou. kdyby nám neodpadla jedna ze 4 písemek v pondělí, už bych to měla za sebou všechno, ale ne, ještě se budu nervovat ve čtvrtek. btw. si myslím, že jsem dnes ty písemky zvládla nad očekávání dobře :)
nelíbí se mi to, že jsme měly jít s B. do posilky a ona mi napsala, že zapomněla že má její mamka narozky tak že nejdeme. trochu zklamání, byla jsem zvědavá a těšila jsem se že si vynahradím včerejší cvičební pauzu. doma se mi cvičit příliš nechce. ale co mi zbývá, dám si alespoň pár minutek cvičení na bříško a vnitřní stranu stehen. mám doma velký gumový míč co jsem si kdysi pořádila jakože abych na něm seděla u stolu aby mě nebolely záda, ale na to je moc nízký. ale teď jsem přišla na to, že právě vnitřní strana stehen se s ním super cvičí. příliž cviků na to není a tak jsem nikdy nevěděla jak na to. chytla jsem si míč mezi kolena a střídaně jsem tlačila kolena k sobě- přičem jsem stlačovala míč a hned na to povolola a pořád dokola. chápete co myslím že? no a jako bolest svalů jsem pociťovala, tudíž účinnost to má jistě vysokou. takže takhle budu cvičit pořád :) lepší by na to byl ale menší míč, ale takový ten lehce vyfouklý. cvičívávali jsem s ním na aerobiku mám pocit, nebo jsem to někde viděla. i´m not sure..

7.45 ovesná čokol. kaše
9.15 müsli tyčinka
12.45 luštěninová polévka,
celzrn. kaiserka +
3 plátky dětské šunky
16.15 jablko
18.40 polévka přidej vejce

absolutně nic doma není, co bych si mohla dát k večeři tak jsem si udělala polívku ze sáčku. nezdravé to není ani trochu, je to plné soli a dietní bych tomu taky neříkala. achjo.. :( a ještě jsem slupla poslední kousek štrůdlu co tam zbyl.. prostě bombička no.. konec se moc nepovedl.
ale těším se na zítra jak to vylepším. koupila jsem si pythaiu tak si jí dám zítra k snídani :)

p.s. dneska jsem si koupila novou čepici od ROXY. byla ve slevě a stála jen 360,- sice není podle mých představ, ale mně se líbí už jen proto že je od Roxy. líbí se mi ta značka ale nic od toho nemám, takže tohle je the first :)

my story...

11. ledna 2010 v 19:12 | Angel Brinys |  my way
rozhodla jsem se i já napsat svůj příběh. jak jsem se k hubnutí vlastně dostala. inspirovaly jste mě vy a abych pravdu řekla, ráda jsem si to přečetla, co kterou trápí a proč a ráda bych znala story každé z vás. tak se nebraňte tomu také napsat svůj příběh ;)


jako úplně malé dítě jsem měla normální postavu. nebyla jsem ani hubená, jako některé děti co mají hubeňoučké ručičky a nožičky, ani tlouštík, ne, já byla normální. už tehdy se mi na bříšku, když jsem seděla, rýsovala jakási menší pneumatika, jinak jsem ale měla bříško ploché. nepamatuju si, co obsahovala moje strava v dětství, ale cca od 2.- 3. třídy jsem začala pomaličku ale jistě nabírat a stávalo se ze mě malé prasátko. 4. třída byl extrém. když jsem se uviděla na třídní fotce, nesmírně jsem se za sebe styděla. tváře jsem měla jak křeček co si do nich nacpal zásoby a o zbytku postavy ani nemluvě, byla to katastrofa. během pár let jsem ztloustla podstatně. a příčinu znám. ani tolik si nepamatuju kolik sladkého jsem jedla, ale největší podíl na mé tloušťce měly chipsy. moje drahá maminka mi dělala radost tím, že mi denně koupila sáček super nezdraých tučných chipsů a já je večer u televize snědla. někdy i dva sáčky! každý den! v tom věku jsem těžko mohla tušit něco o kalorických hodnotách a potravinách ze kterých se tloustne a které jsou nezdravé. mamka to vědět musela. a stejně mi to kupovala. tudíž odpovědnost byla na ní. nikdy jí to v hloubi duše neodpustím a sama svým dětem tohle nikdy kupovat nebudu. učit je budu odmala jíst zdravě. nechci aby dopadly jako já a pak se celý život trápily.

diamonds girl

11. ledna 2010 v 17:24 | Angel Brinys |  my way
hello :) dneska jsem domů ze školy dorazila dříve. odpadly nám poslední dvě hodiny, přičemž jsme měli psát písemku, na kterou jsem se včera šrotila půl dne a jakýchsi pár blbců profesorovi zavolalo že nemá jezdit, že nás moc chybí (přičemž chyběli 2) a tak to zrušili. no hovada! se to stejně na příští týden taky nenaučej. dneska mám zase spoustu učení na zítra, ale to je tento týden snad poslední důležitý den kdy píšem dvě písemky. a doufám, že to v pohodě zvládnu. i hope..
dneska dopoledne jsem jíst nestíhala, kvůli tomu že jsem se na poslední chvíli učila na písemku tak jsem si na jídlo vzpomněla až ve 12. ale jinak oukej.

6.00 1 ks štrůdlu, kafe,
cereálie s mlékem
12.00 několik mandlí,
banán
16.00 pár mandlí
17.00 Activia Bílá
18.00 filet z tresky,
cherry rajčátka
večeři si chystám udělat za chvilku. a těším se, snad se mi to povede :) mám pocit že jsem toho teď snědla nějak moc.. co myslíte?
dneska po škole jsem si chtěla koupit novou čepici. R. si stěžuje na tu co nosím že se hodí spíš tak na svah.. jedinou nevýhodou je že děsně kouše tak si furt škrábu čelo, je to nepříjemný. v celým Palladiu jsem nenašla nějakou čepici která by se mi líbia. to už je konec zimy nebo co? achjo.. zítra asi vyrazím na lov perfektní čepice :) nevíte, kde mají velký výběr? všude prodávají jen takové ty placaté oválné a to já nesnáším, neumím to nosit..

p.s. dneska jsem na těláku byla 30 minut na rotopedu a vyjezdila jsem si 250 kcal! o 100 víc než jindy. mám ze sebe radost :)hate learning

10. ledna 2010 v 19:16 | Angel Brinys |  my way
nevím, jak je to možné, ale už 4 hodiny si dělám něco do školy, dopisuju učivo, dělám si výpisky k látce co se mám učit, ale NIC ještě neumím.. to je tragický. mám na to cca do půlnoci nějakých 5 hodin a musím se naučit na 2 písemky z odborných předmětů! fuck school, i hate learning.. :( ale v tom mi asi nikdo nepomůže. zejtra budu vystresovaná, už to vidim, domů přijedu v půl šesté dead a musím se učit stejně tak na další den! psychoooo!

11.00 omeleta (2 vejce, trocha salámu),
1 kousíček štrůdlu a kafe
14.00 trocha zapeč. těstovin, cherry rajčátka
16.45 2 plátky 30% sýra,
kakikurma

na jídlo nemám čas ani náladu.. možná něco ješt zobnu, ale asi nic. včera ještě někdy v 23h. jsem tu chroupala karamelové raciolky.. :D jedna má 10 kcal. tak mi to očividně neublížilo. napíšu zase zítra. sice to bude jen kraťoučký článeček, protože toho učení bude moc, ale v úterý to bude lepší. to se chystám s kámoškou do posilovny :) těším se!

Angel Brinys preferuje exotiku

10. ledna 2010 v 12:36 | Angel Brinys |  eating

KAKI


další názvy: Kaki, Tomel, Churma, Jam, Persimon, Shitse někdo tomu říká Kakikurma :)
chuť: nezralé plody mají trpkou, až svíravou chuť. vyzrálé plody kaki jsou velice sladé, lahodné. chuť je podobná broski a meruňce, částečně je také cítit chuť mrkve a dýně.

kaki je lesklý zářivě oranžový plod. někdy je jeho barva až do červena. srovnáván bývá s tvarem rajčete. kaki je typické svým výrazným kalichem sestaveným ze čtyř lístků u stopky plodu. velikost plodu kaki je okolo 5 - 8 cm. hmotnost bobulí kaki je 200 až 400 g. energetická hodnota 100 g kaki je cca 293 kJ (70 kcal). obsahuje poměrně dost jednoduchých sacharidů (rychlý zdroj energie). dále kaki obsahuje velké množství vlákniny. z vitamínů a minerálních látek kaki obsahuje vitamin C, draslík a také vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, mangan. plod obsahuje cca 66% vody.

můj comment: já jsem si toto ovoce velmi oblíbila, je krásně slaďoučké a chutná velmi dobře. není ani moc drahé oproti některým exotickým plodům, stojí okolo 10 až 20 korun, jak kde. když máte chuť na sladké, dejte si kakikurmu, je skvělá, doporučuju :)

http://www.localforage.com/photos/uncategorized/2007/11/19/persimmon.jpg
občas do jídelníčku zapisuji ovoce kaki a ne všichni ho znají. napadlo mě vám představit některé exotické ovoce, které jsem ochutnala a můžu doporučit. čtěte, vyzkoušejte a napište, jak vám to chutnalo :)