umíte se motivovat?

2. listopadu 2009 v 20:11 | Angel Brinys |  keep fit
KAŽDÝ BY CHTĚL SVÉHO TRENÉRA, KTERÝ BY HO MOTIVOVAL. KAŽDÝ HO MŮŽE MÍT. SÁM SEBE.

zálusk na kočího. v angličtině znamená "coach" kočí. je to vlastně pěkná představa. sedíte v kočáru, taženém koňmi a uháníte tryskem vstříc lepšímu životu, přitom jste neustále rozvážně vedeni ukazatelem směru, který má kočí napsán na kozlíku. bez něj člověk bloudí docela sám a opuštěný ponurou krajinou duší, klopýtá přes všechny staré zlozvyky, utíká před dávnými obavami, které po něm natahují prsty plné mozolů. jako cestující ve voze je pohodlně převezen přes hrbolaté pláně, může se natáhnout a kočí se stará o to, že se koně nesplaší. v takovém případě nemusíte mít hrůzu z toho, že vlevo trčí strmá skála a po pravé straně se rozevírá hluboká propast. kočí je odborník a dovede vás jistou cestou k cíli. opravdu pěkný obrázek, jak již bylo řečeno. zbývá jen jedna otázka: co dělat, když si nemůžete dovolit nebo nechcete profíka, který by vás řídil stejně jako kočí své spřežení? je to úplně jednoduché: sáhněte po uzdě samy.

VY chcete zhubnout. chcete být krásnější, spokojené, štíhlé a cítit se fajn. staňte se samy sobě odborníkem a profíkem a řiďte si svou cestu k cíli úspěšně samy :)

sebevedení či sebemotivace znamená, že v určitý okamžik vezmete cíleně a systematicky do rukou rozvoj své osobnosti a zcela vědomě ho řídíte. stačí stanovit si správné cíle, využít zdroje a potenciál výchozí situace. uspořádat si cestu k cíli tak, aby zůstala zachována nebo byla dokonce posílena motivace a připravenost podat výkon.
dopravním prostředkem na cestě ke šťastnějšímu "já" jsou otázky.
ujasněte si, kde se vlastně nacházíte.

-existují ve vašem životě nějaké zátěžové situace či okolnosti a pokud ano, jaké?
-co vám ubírá energii?
-co byste chtěly změnit, posunout dál v vývoji, čeho byste chtěly dosáhnout?
jízda kočárem vstříc lepšímu životu jako hledání cílů, které člověka skutečně motivují. to může být celkem výzva.

-je cíl formulovaný pozitivně?
často jen víme to, co nechceme- nechceme být neustále nespokojení sami se sebou, se svým vzhledem, se svou postavou. co vlastně znamená, když řekneme, že nechceme být tlusté a neustále nespokojené? chceme se cítit ve svém těle lépe. chceme se cítit aktraktivně, chceme nosit sexy oblečení menších velikostí. teprve když zformulujete svůj cíl pozitivně, budete vědět, kam se chcete dostat ve svém rozvoji a čeho chcete dosáhnout.

-je váš cíl dosažitelný?
-je dosažitelný vlastními silami?
-je ve vaší moci, co jste si předsevzaly?
přestože zjistíme, že je cíl dosažitelný jen částečně nebo vůbec, nemusíte svůj sen vzdávat. pořád ho můžete uzpůsobit, zmenšit nebo ho rozdělit do několika dílčích cílů, které jsou o něco realističtější- hubnout postupně, stanovit si cílů několik. první cíl- zhubnout dvě kila. druhý cíl. zhubnout další dvě kila.. lepší je si stanovit menší cíle. pokud v nich uspějete, je to pro vás porce motivační vzpruhy a nakopne vás to k tomu, abyste postoupili o něco blíže k dalším cílům.je cíl atraktivní?
tady je na místě klíčová otázka motivace:
-proč byste chtěly zhubnout?
-jaká by se vám tím naplnila potřeba, kdyby se tento váš sen vyplnil?
-co byste tím získaly pro sebe a pro svůj život?
-láká vás ta představa opravdu dostatečně, abyste překonaly nesnáze, které s sebou může přinést? pokud se vám zdá být cíl atraktivní, říká nejen náš rozum ale i naše břicho se všemi svými životními zkušenostmi ANO. pokud se naučíme rozpoznávat signály svého těla a rozumět jim, můžeme je využít k tomu, abychom našly motivující cíle. teprve tehdy, když je obrázek o vysněném výsledku spojen s pozitivním signálem našho těla, dostaneme od mozku rozkaz dát se na pochod.
konkrétní cíle, které je možné změřit, přispívají k motivaci a podporují i naši výkonnost, protože máme k dispozici určité výsledky můžeme změřit a ohodnotit vlastní úspěch a tím pádem uzpůsobit cestu tomuto cíli. je to vaše váha a míry. úbytek kilogramů a centimetrů vás ujistí v tom, že jste na správé cestě a můžete pokračovat dál a dál až do konečné stanice :)

prostě a jednoduše shrnuto mými vlastními slovy. motivace je DOST důležitá. pokud chcete zhubnout, je jistě za potřebí mít svou představu o tom, jak byste rádi vypadaly, co byste rádi na sobě vylepšily, kolik kilo byste chtěly zhubnout. jsou tu další již zmiňované otázky, na kteou je fajn si odpovědět. třeba vám to byť jen trochu pomůže v tom, být lepší :)

článek je z většiny z nejmenovaného časáku, upraven vlastními slovy a na NAŠE téma.
good luck!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Becky Becky | Web | 2. listopadu 2009 v 20:56 | Reagovat

ty jo neblbni tady s tou nutellou v předchozím článku, kdybys viděla jak se mi sbíhají sliny! no skoro mi tečou po bradě... děěěěs  :-) jinak jsem se měla celkem fajn, ale  doufám, že už to tak nebudu flákat =)

2 Čiči Čiči | Web | 2. listopadu 2009 v 21:01 | Reagovat

spřátelíš? ty jo furt tady lozim viš??  :D

3 Čiči Čiči | Web | 2. listopadu 2009 v 21:04 | Reagovat

a kde máš tady svoje fotky? 8-)

4 Becky Becky | Web | 2. listopadu 2009 v 21:21 | Reagovat

css slečno  :D já ho náhodou četla! a jsem dostatečně poučená jak se mám motivovat! =) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.