knihy, které mě zaujaly :)

24. listopadu 2009 v 21:39 | Angel Brinys
Náhled obálky titulu Krásná loupežnice - Bojovala o život, loupila z lásky

KRÁSNÁ LOUPEŽNICE
Bojovala o život, loupila z lásky

-Celia Rees

Anglie, rok 1783. Když krásná a zámožná slečna Žofi nesedí modelem malíři portrétů, oblékne mužský plášť a širák s pérem a přepadává cestující - a ještě k tomu za denního světla! V dobách, kdy je politická situace mezi Anglií a Francií napjatá na nejvyšší míru, se však cestující neobávají jen zločinných loupežníků. Všude se to hemží špehy a stává se, že někdo jen něco neopatrně prohlásí a vzápětí se po něm slehne zem.
Žofi ukořistí brašnu patřící jednomu z nejmocnějších a nejnebezpečnějších mužů celé země. Nemusí tajit jen vlastní totožnost, ale chránit i svého otce...
Strhující historická sága, v níž před očima čtenáře defiluje barvitá mozaika lupičů i šlechticů, prostitutek, zlodějíčků i vznešených dam, revolucionářů i špehů.

této knize jsem neodolala, dnes si jí zcela bez přemýšlení koupila jelikož jsem jí měla vyhlédlou už dlouho a zatím vypadá kniha zajímavě a baví mě :) čte se jedním dechem a myslím že jí budu mít přečtenou jedna dvě. co ale budu potom číst do Vánoc?? :)


http://www.argo.cz/obalky/1/147801.gif

ZLODĚJKA KNIH

- Markus Zusak


Příběh románu, jehož hrdinkou je dospívající dívka Liesel Memingerová, je zasazen do Německa za 2. světové války.
Mladý australský autor sepsal na základě vyprávění své babičky silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Lieselin příběh si podmaní dospělé i dospívající čtenáře, stejně jako si podmanil jeho vypravěče. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.

tuhle knížku chci k Vánocům. nemám ráda nic co se týče světových válek, ale toto mě zaujalo a jestliže je to bestseller, tak věřím tomu, že by to mohlo být hezké. do Vánoc nedočkám, achjo :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.