cvičení s gumou (nohy)

30. října 2009 v 17:20 | Angel Brinys |  keep fit
Následující cviky jsou zaměřeny na posílení nohou. Cvičíme 3 až 5 sérií po 12 až 50 opakováních. Odpor gumy volíme podle naší fyzické kondice a síly.

1.

Jsme v sedu, opřeme se o dlaň jedné ruky. Vzpřímíme páteř, hlava je v prodloužení páteře, pánev podsazená. Druhou rukou uchopíme gumu, zvedneme protilehlou nohu a s výdechem nohu natáhneme v koleni (zatneme stehno) a s nádechme uvolníme. Opakujeme na každou nohu.
Při tomto cviku se výrazně zvýší napětí v břiše. Je nutné dbát, aby bedra nebyla prohnutá.

2.

Varianta prvního cviku, guma je držena oběma rukama.

3.

V lehu na zádech jednu nohu skrčíme. Přes druhé chodidlo přetáhneme gumový pás, konce gumy držíme u pasu. Bedra jsou na podložce, ramena rozložena do stran, hlava vytažena temenem vzhůru a brada směřuje k hrudníku. S výdechem nohu napneme proti odporu gumy. Cvik opakujeme pro obě nohy.

4.

Posilovací gumu navlíkneme nad kotníky. Záda jsou rovná, podsazená pánev, hlava vytažena temenem vzhůru a ruce zapřené o boky. Provedeme výpad do jedné strany tak aby guma byla napnutá. Špičky směřují ven, stehna jsou vodorovně s podložkou. Kolena nesmí překrývat špičky. Záda jsou stále rovná. S nádechem se vrátíme do původní pozice a opakujeme na druhou stranu.

5.

Levou nohou vykročíme vpřed, provedeme podřep, tak aby koleno nepřesahovalo přes špičku a vrátíme nohu zpět, totéž opakujeme i na pravou. Pánev je po celou dobu cviku podsazena, záda jsou rovná. Pro ztížení cviku je možné vzít si zátěž do rukou.

6.

Nohy jsou mírně rozkročené. Ruce natažené před tělem nebo v bok. S výdechem jdeme do dřepu, pánev přitom tlačíme dozadu, pohyb zastavíme ve chvíli, kdy jsou stehna vodorovně s podložkou a s nádechem se vracíme zpět do výchozí pozice. Záda jsou po celou dobu cviku rovná a pánev podsazená.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.