jak si udržet váhu?

19. září 2009 v 23:17 | Angel Brinys |  keep fit
Udržení váhových úbytků
Je nutné si uvědomit, že hubnutí a udržení dosaženého váhového úbytku jsou dva zcela odlišné procesy. Pokud je člověk úspěšný při hubnutí, neznamená to ještě, že je automaticky úspěšný i při udržení si zredukované váhy. Většina programů se soustředí na redukci váhy, ale ne už na udržení. Přitom udržet váhu se musíte zrovna tak učit, jako ji redukovat. Na člověka zhublého nelze pohlížet stejně jako na jedince, který nikdy obézní nebyl, sklon k tloustnutí zůstává a zopakuje-li se stejná situace, jaká byla ve fázi tloustnutí (pozitivní energetická bilance), hmotnost opět narůstá. Pokud se tedy po skončení "hubnutí" vrátíte k původním nevhodným stravovacím a pohybovým návykům, znamená to i návrat k původní váze. Takže úspěch v udržení váhových úbytků tkví už v samotném způsobu redukce váhy. Pokud jste nepodlehli jednoduššímu způsobu redukce váhy, kdy na nějaký ohraničený časový úsek razantně změníte své návyky v duchu např. tukožroutské polévky, a už se těšíte na návrat ke starým zvykům, je naděje, že jste přijali některou změnu v návycích natrvalo a váhové úbytky si udržíte.

http://xb3.xanga.com/d38a11eb60c3055903107/b37466246.jpgPostoj ke změně životního stylu
Udržení váhových úbytků, není jen o jídle, ale o vašem postoji k problematice hubnutí. V prvé řadě si, věřte, že si váhové úbytky udržíte. Jestliže očekáváte, že jako vždy zase přiberete a vlastně s tím počítáte, většinou se tak i stane. Pokuste se najít i po skončení redukce váhy co nejvíce zpevňujících podnětů za udržení váhových úbytků od okolí a i vy sami se odměňujte zpočátku každý týden za udržování váhových úbytků. Pokuste se přenést důraz ze starosti o váhu na starost o zlepšení zdraví. Takovým způsobem neztrácíte svého "přítele" - jídlo, ale nasměrujte svoji mysl na to, aby se zabývala dalším mocným pozitivním prvkem - zdravím. Soustředte se na to, abyste jedla více dobrých věcí než na to, abyste si zakazovala určitý druh potravin. Staňte se labužníkem a nadřaďte kvalitu kvantitě.

Magické číslo
Zvolte na váze číslo, které nechcete nikdy překročit a pokud se k němu blížíte, zkuste se vrátit k metodám, které vám pomohly při hubnutí. Pokud to nepomůže, obraťte se co nejdříve na odborníky. A nezapomeňte se radovat z pohybu - je to jeden z nemocnějších faktorů, který napomáhá v udržení váhových úbytků.

http://www.stob.cz/

moje poznámka: já osobně motivaci velice rychle ztrácím. zapomenu na to, co jsem měla v hlavě právě v tu chvíli, kdy jsem se skálopevně rozhodla se do toho pustit a dojít do cíle! za pár týdnů je motivace pryč. co mě dost motivuje je zkoušení si oblečení. automaticky sahám po menších číslech a když pak neobléknu ani ty větší, jsem tak naštvaná.. navíc když v těch zrcadlech pod tím světlem nevidím nic než hromadu celulitidy co se snaží narvat do jakýchsi džínsů pro skinny girls, chce se mi brečet a říkám si, jak je to nefér, že se do toho někdo v pohodě obleče.
mohla bych to zkusit, jak magor chodit po obchodech a co se mi líbí si zkoušet a když zas v odrazu zrcadla uvidím již zmiňované scény ve zkušebních kabinkách, naštvu se na sebe a budu ráznější. leč, pak objevím zase takových věcí, co se mi líbí a představa že si je nemůžu koupit mě doslova mučí.. momentálně mám na seznamu věcí který chci několik kousků, celkem asi tak za 5000! takže.. se svými dvěma stovkami se můžu jít vycpat.. no nic.

a jaká je vaše motivace? držíte se jí? pomáhá vám??
tak snad alespoň někomu ano ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 r u b y * r u b y * | Web | 20. září 2009 v 10:09 | Reagovat

já už jsem to vzdala... poslední dobou potřebuju vážně zhubnout jak sůl.. ale za ničím si nestojim - buď se to povede, nebo ne..

2 Angel Brinys Angel Brinys | 20. září 2009 v 13:51 | Reagovat

samo od sebe se to jistě nepovede.. :)

3 __gabriella__ __gabriella__ | Web | 20. září 2009 v 19:04 | Reagovat

Ahooj, :-)

To mi úplně připomnělo mě. Když vím, že jsem se vlezla do velikosti S (jasně, některý obchody mají různě posunutý číslování) a ted už to pomalu není ani M !!! Já vím, je to jen blbý nebo pitomý číslo, hlavní je, jak v tom vypadáme, dyt i v triku XL můžem být božský, ale něco ve měně (v nás) je. A ten pocit nám nikdo nevezme. Já se už v kabinkách rozbrečela...pomalu nepočítám, ale vždycky mě něco popostrčilo kupředu aspoň :-)... Ale, jak píšeš i ty, vždycky mě to tak strašně motivuje a pak se to znenadání někam vytratí...
Držíím palečky. :-) a btw mooc pěkný blog.

4 Miška Miška | Web | 20. září 2009 v 21:08 | Reagovat

toho se nejvíc bojim:( že zhubnu oněch 15kg a pak si to neudržim:(

5 BrandNewGirl BrandNewGirl | Web | 24. září 2009 v 17:50 | Reagovat

no ja si ten vahovy ubytok drzim zhruba pol roka uz... ale zas, je pravda, ze som zacinala na bmi 20,2 a teraz mam 17, takze obezna som vlastne nikdy nebola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.