lubenice love <3

31. července 2009 v 10:56 | Angel Brinys |  eating
konečně včerejší den skončil. nemohla jsme se dočkat. večer jsem vyrazila s kámošema do baru. řekla jsem si že se odreaguju a projdu. na smluvené místo srazu jsem si zaběhala a jelikož měl kámoš zpoždění, tak jsem ještě 5 minut běhala po sídlišti okolo paneláků. řekla jsem si že když nemám co dělat, než abych seděla na patníku, raděj vyběhám pizzu. bylo to fajn. ani nikde nebyli moc žádní lidé, takže pohoda. možná začnu po večerech lehce běhat, není to tak špatný.
dnešním ránem začínám nanovo. dneska se rozhodně nebudu tolik tláskat jako včera. svačiny si budu dávat mnohem lehčí než včera. a ne rovnou půl mísy ovoce. omg!
dneska zkusím pro změnu více pít, dostat do sebe více tekutin. sice budu každou půl hodinu lítat na záchod, ale což :) navíc taková voda s citronem je prospěšná vícenásobně. detoxikuje, spaluje tuky a je dobrým vitamínem. proto piju denně aspoň jednu sklenici s citronem.
včera večer jsem si ještě dala meloun. teta přivezla krásnej šťavnatej červenej meloun tak jsem se do něj vrhla a pár kousků spořádala :) miluju melouny! nejlepší na nich je, že jsou sladké, prostě vynikající a můžete jich sníst, kolik chcete. je to zelenina a nepřibírá se z nich, je to jen voda. navíc toho ani tolik nesníte, protože vás brzy zasytí jak voda tak vláknina... ;)

http://www.ireceptar.cz/res/data/059/007171_05_021567.jpg

níže malý referátek o melounech a jejich zdraví prospěšném obsahu :)

  • Víte, jak to může dopadnout, když se zelenina tváří jako ovoce? Jedině dobře. Příkladem za všechny je meloun. Tuto tykvovitou zeleninu jsme si pro její sladkost a hlavně pro její využití zvykli řadit mezi ovoce. Jednoleté plazivé nebo popínavé rostliny se pěstují ve všech teplejších zemích po celém světě. Zejména k vyklíčení potřebují velmi teplé podnebí.
  • Melouny jsou velmi prospěšné našemu zdraví. Nejen proto, že je až z 94 procent tvoří voda, kterou organismus potřebuje, ale ve zbývajících 6 procentech najdeme ještě řadu užitečných látek. Stejně jako všechny tykvovité rostliny mají velký obsah vitamínu A, který chrání před volnými radikály, ovlivňuje mozek, urychluje schopnost myslet a chrání sliznice před viry a bakteriemi, dále pak vitamíny řady B a vitamín C, ten posiluje obranyschopnost organismu.
  • Jsou taky bohaté na minerální látky, hlavně na draslík, vápník, fosfor a hořčík, ale také na železo, zinek a jod. V plodech je poměrně velké množství ovocného cukru. Přece jen ale tou nejužitečnější součástí melounu je už zmiňovaná voda. Šťavnaté potraviny s vysokým obsahem karotenu pomáhají zpomalovat stárnutí buněk. Dovedou uhasit žízeň a díky nízkokalorické vláknině i skvěle zasytit. Pro svůj močopudný účinek jsou zvláště vhodné při ledvinových poruchách. V létě nám melouny mohou pomáhat i zevně. Když to přeženeme se sluněním, není nic jednoduššího, než rozmačkat kousek vodního melounu a přiložit ho na spálené místo. Vysoký podíl vody chladí a vitaminy A a C pomohou pokožce v zotavení.

http://encyklopedie.divoch.info/images/commons/thumb/4/40/Watermelons.jpg/270px-Watermelons.jpg
  • Pravidelné pojídání melounu pomůže i vysušené a citlivé pleti. Melouny se dělí do dvou základních skupin na vodní a cukrové. Vodní meloun je nám všem známý velký zelený plod s červenorůžovou dužinou plnou malých hnědočerných jadýrek.
  • Cukrové melouny mají pevnější dužinu s menším obsahem vody a vyšším podílem cukru. Proto je taky jejich energetická hodnota téměř dvojnásobná. Cukrové melouny se dále dělí podle slupky, a to melouny se slupkou hladkou nebo síťovou a kantalupy. Když v patnáctém století francouzský král Karel VIII. dobyl při svém italském tažení Neapol, přivezl odtud do své vlasti mezi jiným i cukrové melouny, které se potom pěstovaly převážně v zahradách zámku Cantaluppe. K nám se dovážejí většinou z Itálie, Španělska, Řecka, Kypru a Izraele.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Corny Corny | Web | 31. července 2009 v 19:27 | Reagovat

Uplně tě vidim, jak tam lítáš kolem těch paneláků :D A melounky jsou mŇam, mňam..:)
PS: díky tobě mám neskutečnou chuť na pizzu! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.